Blog 1

Çoklu Kullanım Seviyeleri

Kablosuz Andon sistemini giriş seviyesinden ileri seviyeye kadar farklı seviyelerde kullanabilirsiniz. Giriş düzeyinde sistem, çevrimiçi bir ekran panosu aracılığıyla sorunları tespit etmenize ve yanıt sürelerini kısaltmanıza olanak tanır. Sisteme daha aşina hale geldikçe, arıza sürelerini analiz etmek, olay raporları oluşturmak, sorunlu alanları izlemek, önemli görevleri önceliklendirmek ve bakım planlamak için kullanabilirsiniz.

Bu sistem, önceliklerinize ve aciliyet seviyelerinize göre farklı yükseltme seviyeleri içerecek şekilde programlanabilir. Örneğin 10 dakika hat kesildiğinde takım liderine bildirim geliyor. Ancak sorun, 30 dakika içinde çözülmezse, sorun bir sonraki aşamaya yükseltilir ve bir yönetici bilgilendirilir.
Her bildirim gönderildiğinde, sistem ilgili tüm verileri kaydeder. Ayrıca buna daha fazla ayrıntı ekleyebilirsiniz. Daha sonra geri dönebilir, bilgileri filtreleyebilir ve iş istasyonlarını izlemek, yinelenen sorunları düzeltmek veya iyileştirmeler yapmak için kullanabilirsiniz.
OEE özelliği üretim hatlarında genel ekipman etkinliği anlamına gelmektedir. Ancak hatlarda çalışanlarınız ve iş istasyonlarınız hakkında ayrıntılı verileriniz yoktur. Kablosuz Andon sistemi sayesinde OEEE verileri elde edersiniz ve genel ekipman ve çalışan verimliliğini gözle görülür şekilde artırırsınız.