Process 1

01 Andon Aktif Çalışma Ekranı

Andon kordonunda “Mavi” ile adlandırılan ekrandır. Üretim hattının sorunsuz çalıştığını gösterir. Hattan sorumlu kişinin adı ekran üzerinde belirtilmektedir. Kaynak ve karekod bölümleri mavi andon kordonu üzerinde görülür. Toplam duruş süresi mevcut ise bu ekranda saat, dakika ve saniye olarak ayrıntılı gösterilir. Aktif çalışma süresi ve hat içeriği adetsel olarak saat ayrıntısı ile bu ekranda yer almaktadır. OEEE ve Performans göstergeleri bu ekranda yer alır.

02 Andon Çağrı Bekleme Ekranı

Andon Kordonunda “Sarı” ile adlandırılan ekrandır. Üretim hattında arıza var ise bu ekranda sorumlu ve arıza sebebi ayrıntılı gösterilmektedir. Bu aşamada arıza, sorumlu kişiye iletilir. Sorumlu kişi müdahalede bulunana kadar hat, bekleme moduna girmektedir. Toplam duruş süresi bu ekranda saat, dakika ve saniye olarak ayrıntılı gösterilir. Kaynak ve karekod bölümleri sarı andon kordonu üzerinde görülür. Çağrı iletilen bölümde göstergeler, gün saat ve dakika şeklinde ayrıntılı olarak belirtilir.

Process 2
Process 3

03 Andon Duruş Ekranı

Andon Kordonunda “Kırmızı” ile adlandırılan ekrandır. Üretim hattında bulunan ve hattı beklemeye alan arıza, sorumlu kişi tarafından giderilinceye kadar hat durur. Toplam duruş süresi bu ekranda saat, dakika ve saniye olarak ayrıntılı gösterilir. Çağrı iletilen bölümde göstergeler, gün saat ve dakika şeklinde ayrıntılı olarak belirtilir.